PANELE W KOLORZE DĘBOWYM

Klasa, szlachetność, styl – właśnie z nimi kojarzą się panele podłogowe w kolorze dębu. We wnętrzach w stylu klasycznym stosuje się stonowane barwy oraz wysokojakościowe, często naturalne, materiały. Aby aranżacja pomieszczenia przetrwała próbę czasu, należy kierować się zasadami umiaru i harmonii. Kluczem do sukcesu jest wybranie ciepłych kolorów – nasyconych brązów czy beżów. Znaczenie ma też odpowiednie dobranie koloru i faktury podłogi do formy wykończenia ścian. Klasyczne połączenie oparte jest na kontraście – ciemną podłogę należy zestawiać z jasnym kolorem ścian i odwrotnie. Najbardziej uniwersalną propozycją jest połączenie naturalnego dębu na podłodze z bielą na ścianach. Takie zestawienie nigdy nie wyjdzie z mody. Do klasycznych wnętrz polecamy panele w niezwykle eleganckim i głębokim odcieniu np. 6842 Dąb zamkowy ciemny lub warianty w jaśniejszych, ciepłych kolorach, np. 6256 Dąb rustykalny koniak.

Panel dębowy Kraków

Do wnętrz nowoczesnych i minimalistycznych pasują ciemne i chłodne odcienie paneli. Kolor 6132 Dąb szary będzie znakomicie współgrał z meblami i dodatkami utrzymanymi w podobnych, zimnych barwach, np. łóżkiem z metalowymi elementami lub czarną zabudową kuchenną. Wybrany odcień podłogi powinien być adekwatny do wyposażenia pomieszczenia. Jeśli zależy Ci na uzyskaniu modnego w ostatnich sezonach „total look”, możesz zdecydować się na skompletowanie ciemnych paneli dębowych z ciemnymi meblami. Pamiętaj jednak, że kolory poszczególnych elementów powinny nieznacznie się różnić – dekoratorzy wnętrz stosują się do zasady, według której między odcieniami mebli a podłogi najlepiej jest zachować dwa lub trzy tony różnicy.

Panele w jasnych odcieniach dębu, na przykład przypominające dąb bielony, to z kolei propozycja dla osób, które szukają sposobów na optyczne powiększenie pomieszczenia. W przypadku modeli takich jak 6403 Dąb Bodega idealnie sprawdzą się proste, białe meble w stylu skandynawskim czy metalowe dodatki stosowane w aranżacjach industrialnych. Jasny dąb na podłodze będzie stanowił również znakomitą bazę aranżacji w stylu nowojorskim.