PODŁOGA LAKIEROWANA – Piękno na lata…

Decydując się na podłogę wykonaną z drewna dębowego, powinniśmy zadbać o zachowanie jej wspaniałych walorów wizualnych na długie lata. Możemy tego dokonać zabezpieczając parkiet lakierem. Metoda ta uchodzi za sprawdzoną i jedną z najtrwalszych. Duży wybór najwyższej jakości lakierów pozwala natomiast na precyzyjne wykończenie podłogi oraz uzyskanie odpowiednich efektów wizualnych. W ofercie Kaczkan możemy znaleźć deski fabrycznie lakierowane oraz utwardzane promieniami UV, dzięki czemu oferowane produkty są znacznie twardsze i trwalsze niż deski lakierowane mechanicznie, czego potwierdzenie stanowi 30-latnia gwarancja udzielana przez Producenta. Wychodząc naprzeciw trendom w świecie urządzania wnętrz, firma Kaczkan oferuje podłogi wykończone półmatowymi lakierami, łączącymi wysoki połysk z naturalnym wyglądem. Dzięki zastosowaniu technologii UV, możemy mieć pewność, że nasz parkiet zachowa swój pierwotny kolor oraz wspaniałe walory wizualne przez wiele lat. Lakierowanie niesie za sobą także szereg korzyści praktycznych: przede wszystkim sprawia, że podłoga jest bardzo łatwa w pielęgnacji, nabiera wysokiej wytrzymałości, nie jest podatna na zarysowania i większość uszkodzeń mechanicznych oraz jest odporna na wodę i zabrudzenia. Ponadto, lakierowanie zabezpiecza deski przed rozprężaniem lub kurczeniem w wyniku intensywnego ogrzewania lub gwałtownych zmian temperatur.

PODLOGA LAKIEROWANA – Kilka słów o pielęgnacji

Wśród niewątpliwych zalet podłóg lakierowanych, możemy wyróżnić łatwość pielęgnacji. Jej częstotliwość powinniśmy uzależnić od natężenia ruchu w pomieszczeniu, jednak na co dzień zaleca się ograniczenie jej do zamiatania, odkurzania z wykorzystaniem specjalnych szczotek do parkietu i przecierania na sucho. Jeśli chodzi o zmywanie podłogi na mokro, ograniczmy ją do minimum, ponieważ nadmiar wody może mieć negatywny wpływ na drewno. Szczególną uwagę powinniśmy zwracać na naniesiony piasek, który niezwłocznie należy usunąć z powierzchni desek – może od powodować liczne, drobne uszkodzenia naszej podłogi. Pod wszystkie twarde elementy, które mają styczność z parkietem, podklejmy podkładki filcowe, a pod kółka obrotowe mebli stosujmy maty podkładowe. Jeśli chodzi o konserwację, powinniśmy przeprowadzić ją tuż po pokryciu podłogi lakierem, a następnie regularnie co kilka miesięcy.

– Podłogi lakierowane powinny zostać poddane pierwszej konserwacji już po dwóch tygodniach od wykończenia jej lakierem. Środek do konserwacji przedłuży czas użytkowania powłoki lakieru i dodatkowo nabłyszczy jej powierzchnię, jednak należy pamiętać, aby przed rozpoczęciem pielęgnacji wypróbować nowy środek w mało widocznym miejscu. Konserwację już użytkowanej podłogi należy powtarzać co najmniej co 6 miesięcy, a optymalnie raz na kwartał pamiętając o uprzednim starannym jej oczyszczeniu. W przypadku miejscowego uszkodzenia podłogi, możemy przeprowadzić renowację poprzez szlifowanie oraz lakierowanie. Przed przystąpieniem do odnawiania powierzchni, należy ocenić możliwość wykonania tej operacji oraz określić głębokości uszkodzeń. Następnie należy zastosować materiały, które zgodnie z zaleceniami producenta są przeznaczone do tego typu wykończeń .