CZY PANELE PODLOGOWE NADAJA SIĘ NA OGRZEWANIE PODLOGOWE

Ogrzewanie podłogowe jest często wybieraną formą ogrzewania własnego domu czy mieszkania. Jest nowoczesne, wydajne i posiada wiele zalet. Większość oferowanych przez nas paneli nadaje się na ogrzewanie podłogowe zwłaszcza na ogrzewanie wodne. W przypadku ogrzewania elektrycznego należy dobrać odpowiedni produkt gdyż charkterystyka nagrzewania elektrycznego jest trochę inna.

Przy wyborze paneli laminowanych na ogrzewanie podłogowe należy zwrócić uwagę na grubość panela aby nie był za gruby ponieważ wówczas będzie słabo przewodzić ciepło. Wskazana grubość panela to 7-8mm.

Dobrym rozwiązaniem w kwestii paneli na ogrzewanie podłogowe może być wybór paneli winylowych, gdyż w ich przypadku nie trzeba się przejmować kwestiami zmian temperatury i systemów grzewczych.

JAKI PODKŁAD ZASTOSOWAĆ POD OGRZEWANIE PODŁOGOWE

Przy panelach na ogrzewanie podłogowe należy pamiętać, że ważną rolę w rozprowadzaniu ciepła po podłodze pełni podkład dlatego, warto zatem zainwestować w ten element podłogi. Współczynniki oporu cieplnego podłogi oraz podkładu po dodaniu do siebie nie powinny przekroczyć 0,15m²K/W. Sugerujemy podkład w postaci maty kwarcowej

JAK POPRAWNIE UŻYTKOWAĆ PANELE NA OGRZEWANIU PODLOGOWYM

1) przed rozpoczęciem sezonu grzewczego podłoga powinna być odpowiednio przygotowana do zmian temperatury, tzn. stopniowo ocieplana o maksymalnie 5°C każdego dnia więcej.

2) należy pamiętać, aby nie przekroczyć maksymalnej temperatury podłoża na poziomie 26°C

3) należy unikać przykrywania znacznych powierzchni (np. dywanem czy dodatkową wykładziną), co mogłoby doprowadzić do niekorzystnej akumulacji ciepła w danym miejscu, na którym leży materiał.