PODŁOGI NA OGRZEWANIE PODŁOGOWE

Drewno na systemach ogrzewania podłogowego jest narażone na rozsychanie się i wypaczenia. Z tego względu w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym zawsze zalecamy montaż desek warstwowych. Dzięki specjalnej konstrukcji deski dwu- lub trójwarstwowe są bardziej stabilne niż lite deski podłogowe

Dzięki swojej warstwowej konstrukcji, deski warstwowe doskonale przewodzą ciepło i mogą być z powodzeniem stosowana na ogrzewaniu podłogowym – zarówno elektrycznym, jak i wodnym.

DESKI NA OGRZEWANIE PODŁOGOWE KRAKÓW

Firma PANEL-POL posiada w swojej ofercie największy w Krakowie wybór podłóg które można stosować na ogrzewanie podłogowe.

ZALETY OGRZEWANIA PODŁOGOWEGO:

Korzystny rozkład temperatury w pomieszczeniach – ogrzewanie podłogowe, w odróżnieniu od konwencjonalnych systemów grzewczych, pozwala uzyskać równomierny rozkład temperatury na całej powierzchni a różnica temperatur między podłoga a sufitem nie przekracza 2 °C. Dzięki temu unikamy niekorzystnych dla zdrowia stref przegrzania.

Ogrzewanie jest niewidoczne – instalacja grzewcza nie zajmuje miejsca na ścianach. Ukrycie ogrzewania podłogowego pozwala na znacznie większą swobodę aranżacji wnętrz.

Ekonomiczność – ogrzewanie podłogowe działa przy znacznie niższych temperaturach czynnika grzejnego niż inne systemy grzewcze, dlatego jest mniej kosztowne.

Niskotemperaturowa charakterystyka – powierzchnie grzewcze są przyjemnie ciepłe, ale ich temperatura nie przekracza naturalnej temperatury skóry człowieka i jest zbliżona do temperatury powietrza.

Rekomendowany dla osób chorych na alergię i astmę – ogrzewanie podłogowe ogranicza ruch powietrza, co zapewnia mniejszą cyrkulację kurzu i pozwala zachować dobre warunki higieniczne.

Czym jest ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe to inaczej niskotemperaturowe ogrzewanie płaszczyznowe, które zostaje zainstalowane w podłodze. Czynnikiem grzewczym może być woda (wtedy można mówić o wodnym ogrzewaniu podłogowym), bądź prąd (czyli elektryczne ogrzewanie podłogowe). W tego typu systemach grzewczych to podłoga oddaje ciepło do otoczenia i staje się grzejnikiem.