Firma Orac powstała we wrześniu 1970 roku w mieście Ostenda na wybrzeżach Belgii.  Celem działalności miało być zastąpienie materiałów tradycyjnie stosowanych w przemyśle meblarskim (drewno) zaawansowanymi polimerami. Kilka lat później marka zapowiedziała prawdziwą rewolucję w świecie wnętrz, oferując pierwszą wysokiej jakości kolekcję syntetycznych kształtów gzymsów i róż sufitowych. W latach 80. firma rozwijała się w kierunku zdobień, dekoracji ściennych i sufitowych. Dynamiczny rozwój marki spowodował założenie nowej jednostki produkcyjnej i centrum logistycznego na Słowacji, co miało usprawnić usługi w krajach Europy Środkowo-Wschodniej.

Orac Decor to od samego początku firma rodzinna – w 2002 r. stery przejęło drugie pokolenie rodziny. O nowym kierunku filozofii marki, jaki obrali właściciele, świadczy „MyLine”, czyli kolekcja z 2005 r. – pierwsza tak współczesna i odpowiadająca na najnowsze trendy wnętrzarskie. Kolejne lata to okres dynamicznej ekspansji na terenie Europy oraz czas sukcesów – m.in. w Heimtextil we Frankfurcie Orac Decor wygrał AIT “Trends 2013” za najbardziej innowacyjny produkt z najlepszą prezentacją spośród 2 700 wystawców, zaś w 2016 r. marka zdobyła Nagrodę Smart Design Award za okładzinę okleinową, idealną do renowacji: doskonale wodoodporną i świetnie nadającą się do malowania.

Oferta marki jest niezwykle bogata i różnorodna. Urządzając wnętrza domu, salonu firmowego czy biura można wybierać rozmaite wzory i rozwiązania spośród modeli listew gzymsowych, przypodłogowych, oświetleniowych, dekoracji ściennych i sufitowych, aż po gzymsy zdobiące fasadę budynku i dekoracje wokół drzwi frontowych. Wszystkie produkty Orac Dekor wykonane są z wysokiej jakości polimerów, dzięki czemu są niezwykle lekkie, mocne i odporne na uderzenia, a przy tym łatwe w montażu. W przeciwieństwie do drewna lub tynku, nie pochłaniają wody. Oznacza to, że niezmiennie zachowują swój kolor, kształt i strukturę. Elementy dekoracyjne Orac Dekor posiadają białą warstwę podkładową, co umożliwia łatwe i szybkie malowanie na dowolny kolor. Marka oferuje szeroką gamę wydajnych i eleganckich rozwiązań dla osób przeprowadzających renowację domu. Co ważne, produkty Orac Dekor są używane zarówno przez specjalistów, jak i zwolenników DIY.

Do najciekawszych produktów marki należą między innymi listwy oświetleniowe. W ofercie znajdują się gzymsy do oświetlenia pośredniego, specjalne wnęki oświetleniowe Xinnix, elementy do pełnych systemów oświetleniowych oraz kinkiety i oprawy do oświetlenia wewnętrznego. Do kategorii dekoracji sufitowych Orac Decor należą gzymsy, rozety, kopuły, panele sufitowe oraz profile wielofunkcyjne. Ważnym atutem marki jest wersja elastyczna Orac Flex dekoracji sufitowych, w szczególności gzymsów, co oznacza, że możliwe jest wyginanie produktów na określonym odcinku. Z kolei dekoracje ścienne to szeroka gama produktów mających ożywiać puste ściany, zwana “wallscaping”. W ofercie znajdują się panele ścienne, narożniki, profile wielofunkcyjne, frontony czy panelowe elementy zabudowy drzwi.

Sztukateria ORAC DECOR Kraków

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego salonu Panel-pol na ul. Zakopiańskiej 58, gdzie znajdziecie Państwo największa ekspozycję listew dekoracyjnych lub inaczej sztukaterii w Krakowie

NMC jest międzynarodową firmą pochodzącą z Belgii, która została założona w 1950 roku. Specjalizuje się ona w rozwoju, produkcji i sprzedaży produktów wykonanych z syntetycznych pianek. We wspólnym rozwoju innowacyjnych, trwałych i wysokojakościowych produktów wspomaga ją ponad 1200 partnerów zlokalizowanych na całym świecie. NMC oferuje kompleksowe rozwiązania spełniające najwyższe standardy techniczne m.in. w takich dziedzinach jak wykończenie wnętrz i elewacji, izolacje techniczne, komponenty dla przemysłu, opakowania czy sport i rekreacja.

Sztukateria NMC – dostępne kolekcje produktów

Kolekcja Arstyl

NMC Arstyl to flagowa kolekcja oferująca największy wybór wzorów i rozwiązań dotyczących m.in. listw ściennych, przysufitowych, oświetleniowych, rozet, kolumn i pilastrów, które są połączeniem stylu i elegancji z właściwościami technicznymi najwyższej jakości. Wszystkie produkty wykonane są z poliuretanu o wysokiej gęstości (gęstość ~ 200 kg/m3) i pokryte akrylową farbą podkładową. Wybrane listwy posiadają zarówno wersję sztywną, jak i wersję giętką flex. Zaletą kolekcji jest duży wybór elementów różnego rodzaju i w różnym stylu, zarówno o gładkiej, jak i ornamentowej powierzchni.

Kolekcja Arstyl przeznaczona jest przede wszystkim dla osób oczekujących szerokiego wyboru produktów oferujących wysoką jakość wykonania.

nmc2

Kolekcja Allegro

NMC Allegro to kolekcja której motto brzmi – eleganckie i opłacalne. Podobnie jak Arstyl, wszystkie produkty wykonane są z poliuretanu. Dzięki zastosowaniu pianki o mniejszej gęstości kolekcja Allegro oferuje atrakcyjną cenę, przy jednoczesnym zachowaniu wszelkich zalet poliuretanu – trwałości oraz łatwej obróbki. Na kolekcję składają się listwy przysufitowe i ścienne dostępne wyłącznie w sztywnej wersji. Niestety listwy charakteryzują się nieznacznie gorszą jakością niż kolekcja Arstyl.

Kolekcja Allegro przeznaczona przede wszystkim dla osób poszukujących sztukaterii wykonanej z poliuretanu w atrakcyjnej cenie.

Kolekcja Wallstyl

NMC Wallstyl to kolekcja oferująca listwy przypodłogowe, listwy przysufitowe i listwy ścienne wykonane są z polistyrenu o wysokiej gęstości (od ~220 kg/m3 dla listw przysufitowych do ~350 kg/m3 dla listw przypodłogowych). Listwy występują tylko w wersji sztywnej (za wyjątkiem listwy przypodłogowej FL1). Zaletami kolekcji jest atrakcyjna, w porównaniu z kolekcją Arstyl, cena oraz wysoka wytrzymałość na uderzenia. Niestety listwy występują tylko w wersji sztywnej (wyjątkiem jest listwa przypodłogowa FL1), a wybór wzorów z ozdobnymi ornamentami jest mocno ograniczony.

Kolekcja Wallstyl przeznaczona jest przede wszystkim dla osób oczekujących produktu znanej marki o wysokiej wytrzymałości.

Kolekcje Nomastyl i LX

NMC Nomastyl, LX to kolekcje oferujące wybór listw przysufitowych i ściennych oraz rozet wykonanych z polistyrenu o średniej gęstości (gęstość ~70 kg/m3 dla listw i ~35 kg/m3 dla rozet) i pokrytych akrylową farbą podkładową. Listwy występują tylko w wersji sztywnej. Ich największą zaletą jest niska cena, gładka powierzchnia i stosunkowo duży wybór. Niestety w kolekcji nie występują listwy z ozdobnymi ornamentami, a ich twardość jest zdecydowanie mniejsza niż listw poliuretanowych.

Kolekcje Nomastyl i LX przeznaczone są przede wszystkim dla osób, które chciałyby uzyskać ciekawe wykończenie wnętrza w jak najniższej cenie.

Zalety sztukaterii NMC:

  • Znana marka z długoletnią historią i tradycją – firma NMC istnieje na rynku juz od ponad 50 lat cały czas rozszerzając zasięg oraz jakość oferowanych usług
  • Wysoka jakość oferowanych produktów – dzięki wieloletniemu doświadczeniu w branży Klient może się cieszyć produktem wysokiej jakości
  • Szeroki wybór kolekcji produktów oraz materiałów – firma zapewnia bogatą ofertę, dzięki której jest w stanie sprostać wymaganiom każdego Klienta
  • Kolekcje na każdy portfel – wprowadzeine tanich kolekcji Nomastyl oraz LX pozwala na stylowe wykończenie wnętrz nawet niskim kosztem

Sztukateria NMC Kraków

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego salonu Panel-pol w Krakowie na ul. Zakopiańskiej 58, gdzie nasi doradcy przedstawią Państwu zalety listew dekoracyjnych czyli sztukaterii NMC.

Mardom Decor to jedna z wiodących marek produkujących listwy dekoracyjne i sztukaterię. Produkty wykonane są z najwyższej jakości wodoodpornych materiałów, co gwarantuje perfekcyjny wygląd listew przez wiele lat. W asortymencie znajdują się setki wzorów, kreowanych we współpracy ze znanymi projektantami przemysłowymi. Tworzymy produkty dedykowane do wszystkich stylów wnętrzarskich – od minimalizmu i prostych form, do bogatych, klasycznych zdobień. Produkty Mardom Decor cieszą się uznaniem klientów – właśnie dlatego, zostały nagrodzone w wielu prestiżowych konkursach branżowych.

JAKOŚĆ

To największy atut sztukaterii Mardom Decor, zachowany dzięki dbałości o każdy szczegół, stosowaniu wysokogatunkowych materiałów i wykorzystywaniu zaawansowanych rozwiązań technologicznych. Oprócz walorów estetycznych, kluczowych w naszej branży, wielką wagę przywiązujemy do jakości obsługi. Zawsze pamiętamy o przyjaznym podejściu do każdego Klienta i Partnera.

Możesz na nas liczyć w każdej sytuacji.

KREATYWNOŚĆ

Piękne wnętrza to nasza pasja. Z radością dzielimy się z naszymi Klientami wiedzą i pomysłami, pozwalającymi stworzyć odpowiednią atmosferę – nowoczesną, stylową, przytulną lub nastrojową. Oferujemy Ci funkcjonalne rozwiązania, umożliwiające zaprojektowanie oryginalnego wnętrza, dostosowanego do Twojego indywidualnego gustu.

OTWARTOŚĆ

Mardom Decor Atelier jest odpowiedzią na wyjątkowe potrzeby naszych Klientów, dla których opracowujemy oryginalne i innowacyjne projekty. Dajemy Ci możliwość uczestniczenia w tworzeniu niespotykanych produktów, charakteryzujących się unikatowym wzornictwem i kolorystyką. Elastycznie dostosowujemy się do Twoich indywidualnych wizji i oczekiwań, tworząc sztukaterię skrojoną na Twoją miarę.

TROSKA O ŚRODOWISKO

Dostosowujemy procesy, technologię i organizację pracy do wymogów ochrony środowiska naturalnego. Aby zmniejszyć nasze oddziaływanie na środowisko, redukujemy ilość odpadów oraz ograniczamy zużycie wody i energii, obniżając emisję CO₂.

Sztukateria MARDOM decor Kraków

Zapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego salonu Panel-pol w Krakowie na ul. Zakopiańskiej 58, gdzie nasi doradcy przedstawią Państwu zalety listew dekoracyjnych czyli sztukaterii Mardom decor.

panele z montażem gratis na terenie miasta Kraków