PODŁOGI LITE KRAKÓW

Deski lite to najbardziej naturalne i tradycyjne pokrycie podłogowe. Wycina się je w całości z jednego kawałka drewna, więc jest to w 100% naturalna podłoga drewniana. Oferowane przez nas podłogi lite urzekają klasyczną prostotą i elegancją.

CZYM RÓŻNI SIĘ DESKA WARSTWOWA OD LITEJ

Deska lita wykonana jest w całości z jednego kawałka szlachetnego drewna – dębu lub jesionu. Zwykle uważana jest za produkt bardziej prestiżowy od desek warstwowych. Natomiast deska warstwowa zbudowana jest z dwóch lub trzech warstw. Układ warstwowy z naprzemiennym układem warstw i słojów pozwala ograniczyć kurczenie się i pęcznienie drewna pod wpływem zmian wilgotności.

Deski warstwowe występują w trzech odmianach, które różnią się kolorem i słojami: jedno-, dwu- lub trzylamelowe. Lamele to różny układ warstwy zewnętrznej.

DESKI LITE TAM GDZIE NIE OGRZEWASZ PODŁOGI

Wszędzie tam, gdzie nie planujemy ogrzewania podłogowego, możemy bez obaw użyć deski litej. Trwałość takiej deski zależy od gatunku drewna, z którego została wycięta. Najtwardsze, podobnie jak w przypadku desek warstwowych, są deski dębowe i jesionowe.

Mogą być to deski o naturalnych odcieniach lub barwione.

Występują w różnych wariantach: matowym, z połyskiem i półmatowym. Trudnością czy też wadą deski litej jest konieczność dokładnego osuszenia i przeprowadzenia pomiarów wytrzymałościowych podłoża.

Ponieważ ich naturą jest kurczenie się, wymaga naprawdę profesjonalnego podejścia zarówno przed położeniem desek, jak w trakcie tego procesu.