PODŁOGA DĘBOWA

Podłoga dębowa jest jednym ze stałych elementów wykończenia w domach. Warto zaznaczyć, że dębina jest pięknym drewnem i bardzo trwałym, a także znacznie droższe od na przykład pospolitej sosny. Pod względem walorów estetycznych i użytkowych może mu dorównywać tylko jesion lub gatunki egzotyczne. Nie każdemu musi podobać się drewno dębowe, ale z pewnością trzeba zaznaczyć, że ma ono walory, które sprawiają, że jest numerem jeden, jeśli chodzi o krajowy gatunek drzewa do wykańczania podłogi.

JAKIE WŁAŚCIWOŚCI MA PODLOGA DĘBOWA

Drewno dębowe jest bardzo twarde – osiąga II klasę twardości Brinella. Jest ono ciężkie, o bardzo dużej wytrzymałości i wyróżnia się sprężystością. Jest odporne na uderzenia i uszkodzenia mechaniczne. W dębowej podłodze nie będzie śladów twardych obcasów lub pazurów. Ponadto jest ono stabilne i wykazuje się średnią kurczliwością. Pod wpływem zmian wilgotności nie ulega odkształceniom. Podłogi drewniane są bardzo trwałe i mogą wytrzymać nawet przez kilkadziesiąt lat, jednak istotne jest to, aby je odpowiednio pielęgnować, dzięki czemu zachowają swoje właściwości i walory estetyczne.

JAK WYGLADA DĘBOWA PODŁOGA DREWNIANA

Deska dębowa podłogowa ma kolor w tonacji brązowej. Widać na niej ciemniejsze linie brązowej twardzieli, ponieważ w przekroju kloca na tle bieli ma żółtawy kolor. W drewnie dębowym pojawiają się także ciemniejsze przebarwienia i nieduże sęki, a samo drewno ma wyraz matowy. Na deskach dębowych świetnie uwidocznione jest usłojenie, które odpowiada ułożeniu pasm bieli i twardzieli. Mogą one mieć bardzo wyrazisty charakter, a czasami tworzyć jednolitą kolorystycznie powierzchnię o delikatnie widocznych słojach. W drewnianej podłodze z dębu zdarzają się sęki, które są ułożone nieregularnie. Są one zwarte, niewielkich rozmiarów i bardzo ciemne.

JAK SORTOWANY JEST DĄB NA DESKI PODLOGOWE

W każdym zakładzie produkcyjnym deski dębowe są selekcjonowane między innymi według normy PN-EN 13226. W przypadku dębiny stosuje się podział na natural, rustik i country. Niektórzy producenci w celach handlowych oznaczają dodatkowo swoje produkty klasami, ale opierają się one właśnie na przedstawionym podziale. Co ważne, klasy wyglądu desek dębowych dotyczą tylko warstwy wierzchniej.

PODŁOGA DĘBOWA KRAKÓW

Firma PANEL-POL w Swojej ofercie posiada jedna z największych w Krakowie ekspozycji podłóg drewnianych. Nasza oferta obejmuje takich producentow jak; KACZKA, JAWOR PARKIET, PARKIERTY HAJNÓWKA, MEISTER, BARLINEK, WILD WOOD. Znaczna cześć tych produktów to podłogi wykonane z drewna dębowego w rożnych selekcjach. Mozliwość wyboru jest nie ograniczona kilkaset wozrów w wielu selekcjach i roziarach. Zapraszamy do naszego salonu po podłogi drewniane PANEL-POL Kraków ul. Zakopiańska 58a